KAM V MOSTĚ A OKOLÍ

Hipodrom

Výuka jízd na koních, skokový výcvik, hippoterapie, Kromě programu dostihů se zde pořádají i např. farmářské trhy, programy pro děti aj.

www.hipodrom.cz

AUTODROM

Nabízí každoročně široký program závodů od cestovních vozu až po trucky. Areál je možno pronajmout pro firemní akce.

www.autodrom-most.cz

AQUADROM

Vodní park s tobogany a vyhřívaným bazénem; součástí areálu jsou sauny, aroma sauny a parní kabina; k dispozici je minigolf.

www.aquadrom.cz

MĚSTSKÉ DIVADLO MOST

Městské divadlo v Mostě datuje svou historii již od roku 1911. Vzhledem k demolici celého města byla v osmdesátých letech postavena budova nová s mnohými originálními prvky. Nachází se v bezprostřední blízkosti hotelu Cascade. K divadlu patří také druhá budova – Divadlo rozmanitostí určeno převážně pro dětská a loutková představení.
www.divadlo-most.cz

Sportovní hala

K dispozici je velká nebo malá sportovní hala pro míčové hry s tribunou, velkoplošnou obrazovkou a klimatizací i boxerský ring, gymnastický sál, sál pro šerm, stolní tenis, posilovna a sauna. Možnost jednorázového či pravidelného pronájmu sportovišť a hal.

www.sportovnihalamost.cz

FUNPAKR MOST

Nově postavené 3D bludiště s vyhlídkovou věží a dětským hřištěm v parku Šibeník v Mostě.

www.funparkmost.cz

přehrada Fláje

Vodní nádrž nese název podle zatopené obce Fláje. Byla vybudována v letech 1954–1963 pro zásobení oblasti pitnou vodou. Výška 47,5 m, délka 459 m, šířka 8 m. V přehradní nádrži se zadržuje 22,4 mil. m3 vody. Zatopená plocha je 149 ha a maximální hloubka 57 m.

www.flaje.ceskehory.cz

Hrad Hněvín

Původní hrad z 12.stol. zrekonstruován v 19.stol. nabízí nádherný výhled do okolí a občerstvení v hradní restauraci.

www.hradhnevin.cz

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Ranně gotický kostel ze 14.stol.; v 70 letech minulého století byl z důvodů těžby hnědého uhlí přestěhován světově unikátním způsobem. Dnes slouží jako výletní místo, pořádají se v něm koncerty a nabízí restauraci s českou i mezinárodní kuchyní.

www.kostel-most.cz

Golfové hřiště

Golfové hřiště vzniklo v r. 1993 na rekultivované krajině; 5 min. autem z centra Mostu. K dispozici je klubovna s občerstvením, pro-shop, driving range, putting a chipping green, cvičná jamka, půjčování holí, parkoviště. Poskytovány jsou služby trenéra. V zimním období lze navštívit indoor.
www.golfmost.cz

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří je památkou první kategorie, výjimečnou nejen pro svoji mimořádnou uměleckou a architektonickou hodnotu, ale i pohnutý osud, neobyčejně krásnou polohu a význam pro současný i budoucí vývoj a formování života v podkrušnohorské krajině.

www.zamek-jezeri.cz

Zámek Korozluky

Dominantou obce Korozluky je zámek, který nabízí: prohlídky zámeckých interiérů, konání církevních obřadů, pořádání kulturně-společenských akcí, vernisáže, koncerty, letní divadlo, prohlídka zámecké obory s  jeleny a daňky, jízda historickými kočáry, prohlídka historických vozidel, svatební obřady.
www.zamekkorozluky.cz

Offroad safari

Expedice industriální i panenskou krajinou severozápadních Čech. Prohlédnete si okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu.
www.offroadsafari.cz

Zoopark Chomutov

V parku o rozloze 112 ha můžete vidět 160 druhů zvířat; v areálu je možno využít Safariexpress, pro děti je připraveno dětské hřiště; po parku budete potkávat i volně chovaná zviřata, která je možno krmit.

www.zoopark.cz

Sport areál Klíny

Sport areál Klíny v Krušných horách vhodný pro letní i zimní aktivity. Lanový park, bikepark, terénní koloběžky, tenisový kurt, venkovní lezecká stěna, dětská hřiště. Pro běžce a cyklisty skvělé trasy v okolí.

www.kliny.cz

Cisterciácký klášter Osek

Osecký cisterciácký klášter je vzdálený cca 15 min od Mostu a vznikl kolem roku 1206. Obnova klášterního pivovaru je součástí revitalizace kláštera, rozdělené do několika etap.

www.virtualtravel.cz

Pivovar Ossegg

Přímo v prostorách Cisterciáckého kláštera v Oseku obnovili tradici pivovarnictví a opět vaří pivo a to pod původním názvem OSSEGG – pivo cisterciáckého opatství. Pivnici najdete v jednom z hospodářských stavení přímo v areálu oseckého kláštera.

www.ossegg.cz

3D bludiště Osek

Lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů a nachází se v bezprostřední blízkosti koupaliště Osek. 3D bludiště pojme najednou až 110 návštěvníků. V bludišti je 8 lanových překážek, 6 lávek,  přístupové točivé schodiště a dvě přestupní propadla, která umožňují bezpečný přechod mezi jednotlivými patry parku.
www.osek.cz