Zpět

Okolí

Sport areál Klíny

Sport areál Klíny v Krušných horách vhodný pro letní i zimní aktivity. Lanový park, bikepark, terénní koloběžky, tenisový kurt, venkovní lezecká stěna, dětská hřiště. Pro běžce a cyklisty skvělé trasy v okolí.

www.kliny.cz

Přehrada Fláje

Vodní nádrž nese název podle zatopené obce Fláje. Byla vybudována v letech 1954–1963 pro zásobení oblasti pitnou vodou. Výška 47,5 m, délka 459 m, šířka 8 m. V přehradní nádrži se zadržuje 22,4 mil. m3 vody. Zatopená plocha je 149 ha a maximální hloubka 57 m.

www.flaje.ceskehory.cz

Zoopark Chomutov

V parku o rozloze 112 ha můžete vidět 160 druhů zvířat; v areálu je možno využít Safariexpress, pro děti je připraveno dětské hřiště; po parku budete potkávat i volně chovaná zviřata, která je možno krmit.

www.zoopark.cz

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří je památkou první kategorie, výjimečnou nejen pro svoji mimořádnou uměleckou a architektonickou hodnotu, ale i pohnutý osud, neobyčejně krásnou polohu a význam pro současný i budoucí vývoj a formování života v podkrušnohorské krajině.

www.zamek-jezeri.cz

Pivovar Ossegg

Přímo v prostorách Cisterciáckého kláštera v Oseku obnovili tradici pivovarnictví a opět vaří pivo a to pod původním názvem OSSEGG – pivo cisterciáckého opatství. Pivnici najdete v jednom z hospodářských stavení přímo v areálu oseckého kláštera.

www.ossegg.cz

Cisterciácký klášter Osek

Osecký cisterciácký klášter je vzdálený cca 15 min od Mostu a vznikl kolem roku 1206. Obnova klášterního pivovaru je součástí revitalizace kláštera, rozdělené do několika etap.

www.virtualtravel.cz

Offroad safari

Expedice industriální i panenskou krajinou severozápadních Čech. Prohlédnete si okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu.

www.offroadsafari.cz

Zámek Korozluky

Dominantou obce Korozluky je zámek, který nabízí: prohlídky zámeckých interiérů, konání církevních obřadů, pořádání kulturně-společenských akcí, vernisáže, koncerty, letní divadlo, prohlídka zámecké obory s  jeleny a daňky, jízda historickými kočáry, prohlídka historických vozidel, svatební obřady.

www.zamekkorozluky.cz

3D bludiště Osek

Lanový park má dvě trasy o celkové délce 110 metrů a nachází se v bezprostřední blízkosti koupaliště Osek. 3D bludiště pojme najednou až 110 návštěvníků. V bludišti je 8 lanových překážek, 6 lávek,  přístupové točivé schodiště a dvě přestupní propadla, která umožňují bezpečný přechod mezi jednotlivými patry parku.

www.osek.cz

Přejít na stránku: 2